#oswajamydojrzewanie floresy

Zagubieni w rodzicielstwie

W ramach naszej inicjatywy moonka #oswajamydojrzewanie przygotowaliśmy dla Ciebie listę pomysłów i podpowiedzi jak możesz lepiej radzić sobie z rodzicielskimi wyzwaniami dotyczącymi komunikacji i granic w relacjach z dzieckiem, a także podejmowania przez nie świadomych wyborów. 

Rodzicielski e-book przygotowała dla Ciebie Anna Kosater – psycholożka i seksuolożka, opiekunka naszego kursu dla rodziców.

Poprosiliśmy również Joannę Szulc, która współtworzy moonkowy kurs dla rodziców i jest dla nas autorytetem, jeśli chodzi o wspieranie rozwoju dzieci i relacji rodzic-dziecko, by podzieliła się z Tobą swoimi przemyśleniami o tym, jak dojrzewanie zmienia dziecko i jak radzić sobie z bezradnością rodzica, która ściśle towarzyszy wychowaniu.

Film ten i poradnik w formie e-booka przygotowaliśmy specjalnie dla moonkowej społeczności wrażliwych i otwartych rodziców.

Dołącz do nas i korzystaj z bezpłatnych materiałów!

#oswajamydojrzewanie form
Joanna-newsletter
#oswajamydojrzewanie floresy

Nowość!

Poznaj nasz kurs dla rodziców dzieci w wieku dojrzewania. Pierwsza edycja rozpoczyna się już 15. maja.

Dlaczego przygotowaliśmy kurs dla rodziców?

1

Dzieci, zarówno te u progu dojrzewania, jak i nastolatki, nie dostają dostatecznego wsparcia w domu czy w szkole. W Polsce co drugie dziecko w wieku 15 lat, niezależnie od płci, postrzega wsparcie ze strony rodziców jako niskie. Dojrzewanie jawi się jako czas, podczas którego dzieci są osamotnione. Bardziej niż kiedykolwiek podatne na zachowania zagrażające ich zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Chcemy mieć pewność, że należycie wspieramy nasze dzieci.
Dojrzewanie zaskakuje tak samo dzieci i rodziców. Wszyscy mogą być w nim pogubieni. Trudno jest zrozumieć zmiany zachowań naszego kochanego dziecka, a ono samo nie jest w stanie nam ich wytłumaczyć. Coś się zmienia w naszej relacji. Potrzebujemy zrozumieć, o co chodzi z tym dojrzewaniem, w różnych aspektach, żeby lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i być wspierającym rodzicem dla dziecka.

2

3

Zakładając moonkę, chciałyśmy przekazać dziewczynkom wiedzę na temat zmian, których doświadczają w czasie dojrzewania. Następnie powstał przewodnik o dojrzewaniu dla chłopców. Do każdej zakupionej u nas książki, od samego początku, dołączałyśmy w prezencie PDF – przewodnik dla rodziców, których dzieci czytają nasze książki. Rodzic pełni w życiu dziecka kluczową rolę. Nadszedł czas, żeby z czułością i uwagą zająć się nami – RODZICAMI dojrzewających dzieci.

tworzYmy społeczność

Mocno wierzymy, że społeczność to siła i… dobre pomysły. Zatem jeśli wśród Twoich znajomych są rodzice dzieci w wieku dojrzewania koniecznie opowiedz im o moonce.