#oswajamydojrzewanie floresy

„5 błędów rodziców nastolatka

Czy można przejść przez rodzicielstwo suchą stopą i nie popełnić żadnego błędu? Niestety tak się nie da. Nawet najlepszy w swojej intencji rodzic popełni wiele błędów. 

Zapraszamy Was na webinar „5 błędów rodziców nastolatka”, który odbędzie się we wtorek 25 kwietnia o 20.00.

Podczas tego spotkania porozmawiamy o tym, które błędy kosztują najwięcej. Sprawdzimy, czy są sposoby na unikanie niepowodzeń i na czym skupiać swoją uwagę budując relację z dojrzewającym dzieckiem. Będziemy przy tym równoważyć dwa spojrzenia na dojrzewanie – perspektywę rodzica i dziecka.

Poruszymy wiele tematów, a przede wszystkim:

Rozmawiać będą:

Małgorzata Gołota – Dziennikarka prasowa i radiowa. Autorka serii podcastów „Kiribati. Raport z tonącego świata”, „Znikający świat” „Koniec świata”, „Klimat zmian” emitowanych w Radiu TOK FM i w Audiotece. Współpracowniczka „Gazety Wyborczej”. Autorka reportażu „Spinalonga. Wyspa trędowatych”- książki-finalistki 13. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz poświęconych depresji dzieci i młodzieży książek „Żyletkę noszę zawsze przy sobie” i „Jak być dobrym rodzicem?”.

Anna Kosater – psycholożka i seksuolożka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji. Ekspertka moonkowego kursu „Oswajamy dojrzewanie. Budujemy relacje.”. Anna to wulkan energii. Wykłada na SWPS-ie, szkoli nauczycieli, wspiera w terapii dzieci i dorosłych. Na co dzień widzi świat oczami nastolatków i pomaga rodzicom go zrozumieć. Każdego dostrzega z uwagą i empatią. 

Basia Pietruszczak – dziennikarka, współtwórczyni moonki, autorka ciałopozytywnych przewodników po dojrzewaniu dla dzieci i Ciałopozytywnego Workbooka

#oswajamydojrzewanie floresy

Spotkanie to organizujemy specjalnie dla moonkowej społeczności wrażliwych i otwartych rodziców. 

Żeby wziąć udział w spotkaniu online niezbędna jest rejestracja – od razu po zapisie otrzymasz od nas link z dostępem do spotkania, które odbędzie się we wtorek 25. kwietnia o godzinie 20:00.

Dzięki temu będziesz mogła/mógł dołączyć do nas na żywo, a jeśli coś Ci wypadnie prześlemy Ci link do nagrania. Jeśli po zapisie nie otrzymasz od nas maila – napisz na hello@moonka.pl. Chętnie pomożemy.

#oswajamydojrzewanie form

DOŁĄCZ DO NAS I KORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA RODZICÓW.

MałgorzataGolota-zapis na webinar

Jeśli należysz już do moonkowej społeczności nie musisz się zapisywać na webinar. 
Bezpośredni link do spotkania znajdziesz w mailu od nas. Do zobaczenia!

DOŁĄCZ DO NAS I KORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA RODZICÓW.

MałgorzataGolota-zapis na webinar

Jeśli należysz już do moonkowej społeczności nie musisz się zapisywać na webinar. 
Bezpośredni link do spotkania znajdziesz w mailu od nas. Do zobaczenia!

#oswajamydojrzewanie floresy

Nowość!

Poznaj nasz kurs dla rodziców dzieci w wieku dojrzewania. Pierwsza edycja rozpoczyna się już 15. maja.

Dlaczego przygotowujemy kurs dla rodziców?

1

Dzieci, zarówno te u progu dojrzewania, jak i nastolatki, nie dostają dostatecznego wsparcia w domu czy w szkole. W Polsce co drugie dziecko w wieku 15 lat, niezależnie od płci, postrzega wsparcie ze strony rodziców jako niskie. Dojrzewanie jawi się jako czas, podczas którego dzieci są osamotnione. Bardziej niż kiedykolwiek podatne na zachowania zagrażające ich zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Chcemy mieć pewność, że należycie wspieramy nasze dzieci.
Dojrzewanie zaskakuje tak samo dzieci i rodziców. Wszyscy mogą być w nim pogubieni. Trudno jest zrozumieć zmiany zachowań naszego kochanego dziecka, a ono samo nie jest w stanie nam ich wytłumaczyć. Coś się zmienia w naszej relacji. Potrzebujemy zrozumieć, o co chodzi z tym dojrzewaniem, w różnych aspektach, żeby lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i być wspierającym rodzicem dla dziecka.

2

3

Zakładając moonkę, chciałyśmy przekazać dziewczynkom wiedzę na temat zmian, których doświadczają w czasie dojrzewania. Następnie powstał przewodnik o dojrzewaniu dla chłopców. Do każdej zakupionej u nas książki, od samego początku, dołączałyśmy w prezencie PDF – przewodnik dla rodziców, których dzieci czytają nasze książki. Rodzic pełni w życiu dziecka kluczową rolę. Nadszedł czas, żeby z czułością i uwagą zająć się nami – RODZICAMI dojrzewających dzieci.

tworzYmy społeczność

Mocno wierzymy, że społeczność to siła i… dobre pomysły. Zatem jeśli wśród Twoich znajomych są rodzice dzieci w wieku dojrzewania koniecznie opowiedz im o moonce. 

Zaproś ich, by dołączyli do nas i twórzmy razem społeczność wrażliwych i otwartych rodziców!