#oswajamydojrzewanie floresy

„Jak zrozumieć nastolaka?

 👉 Co się z nią stało?
👉 Dlaczego on przestał się uczyć?
👉 Skąd ona wzięła te pomysły

Nastolatki i ich zachowania to często dla rodzica twardy orzech do zgryzienia, księga pełna zagadek i niekończący się labirynt.

O tym, jak zrozumieć nastolatka porozmawiamy z Moniką Szczepanik, autorką książki „Jak zrozumieć się w rodzinie” (wydawnictwo Natuli).

Ze spotkania dowiesz się:

Rozmawiać będą:

Monika Szczepanik – certyfikowana trenerka NVC w drodze, autorka książki „Jak zrozumieć się w rodzinie”.  Zakochana w Porozumieniu bez Przemocy. Pomaga ludziom być w kontakcie z sobą i innymi. Pracuje z parami, rodzinami, nauczycielami, liderami organizacji edukacyjnych, biznesowych i społecznych. W swojej pracy korzysta z narzędzi, które sama wypróbowała i o których sensie jest głęboko przekonana. Czerpie inspirację z wielu źródeł. Korzysta z podejścia Jespera Juula (Family Lab), IFS (Internal Family Systems-Systemu Wewnętrznej Rodziny), praktyki uważności, focusingu i pracy Brene Brown. Prywatnie mama dwóch dziewczynek. 

Basia Pietruszczak – dziennikarka, współtwórczyni moonki, autorka ciałopozytywnych przewodników po dojrzewaniu dla dzieci i Ciałopozytywnego Workbooka

#oswajamydojrzewanie floresy

Spotkanie to organizujemy specjalnie dla moonkowej społeczności wrażliwych i otwartych rodziców. 

Żeby wziąć udział w spotkaniu online niezbędna jest rejestracja – od razu po zapisie otrzymasz od nas link z dostępem do spotkania, które odbędzie się we wtorek 18. kwietnia o godzinie 19:30. Dzięki temu będziesz mogła/mógł dołączyć do nas na żywo, a jeśli coś Ci wypadnie prześlemy Ci link do nagrania. Jeśli po zapisie nie otrzymasz od nas maila – napisz na hello@moonka.pl. Chętnie pomożemy.

#oswajamydojrzewanie form

DOŁĄCZ DO NAS I KORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA RODZICÓW.

MonikaSzczepanik-zapis na webinar

Jeśli należysz już do moonkowej społeczności nie musisz się zapisywać na webinar. 
Bezpośredni link do spotkania znajdziesz w mailu od nas. Do zobaczenia!

DOŁĄCZ DO NAS I KORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA RODZICÓW.

MonikaSzczepanik-zapis na webinar

Jeśli należysz już do moonkowej społeczności nie musisz się zapisywać na webinar. 
Bezpośredni link do spotkania znajdziesz w mailu od nas. Do zobaczenia!

#oswajamydojrzewanie floresy

Nowość!

Poznaj nasz kurs dla rodziców dzieci w wieku dojrzewania. Pierwsza edycja rozpoczyna się już 15. maja.

Dlaczego przygotowujemy kurs dla rodziców?

1

Dzieci, zarówno te u progu dojrzewania, jak i nastolatki, nie dostają dostatecznego wsparcia w domu czy w szkole. W Polsce co drugie dziecko w wieku 15 lat, niezależnie od płci, postrzega wsparcie ze strony rodziców jako niskie. Dojrzewanie jawi się jako czas, podczas którego dzieci są osamotnione. Bardziej niż kiedykolwiek podatne na zachowania zagrażające ich zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Chcemy mieć pewność, że należycie wspieramy nasze dzieci.
Dojrzewanie zaskakuje tak samo dzieci i rodziców. Wszyscy mogą być w nim pogubieni. Trudno jest zrozumieć zmiany zachowań naszego kochanego dziecka, a ono samo nie jest w stanie nam ich wytłumaczyć. Coś się zmienia w naszej relacji. Potrzebujemy zrozumieć, o co chodzi z tym dojrzewaniem, w różnych aspektach, żeby lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i być wspierającym rodzicem dla dziecka.

2

3

Zakładając moonkę, chciałyśmy przekazać dziewczynkom wiedzę na temat zmian, których doświadczają w czasie dojrzewania. Następnie powstał przewodnik o dojrzewaniu dla chłopców. Do każdej zakupionej u nas książki, od samego początku, dołączałyśmy w prezencie PDF – przewodnik dla rodziców, których dzieci czytają nasze książki. Rodzic pełni w życiu dziecka kluczową rolę. Nadszedł czas, żeby z czułością i uwagą zająć się nami – RODZICAMI dojrzewających dzieci.

tworzYmy społeczność

Mocno wierzymy, że społeczność to siła i… dobre pomysły. Zatem jeśli wśród Twoich znajomych są rodzice dzieci w wieku dojrzewania koniecznie opowiedz im o moonce. 

Zaproś ich, by dołączyli do nas i twórzmy razem społeczność wrażliwych i otwartych rodziców!