#oswajamydojrzewanie floresy

Ciało pełne zmian!
Kiedy zacząć przygotowywać siebie
i dziecko na dojrzewanie???

👉 Dlaczego o dojrzewaniu warto rozmawiać na długo, zanim się zacznie?
👉 Jak uczyć dziecko cielesnej autonomii i stawiania granic?
👉 Jak radzić sobie z własnymi emocjami: wstydem, bezradnością, skrępowaniem?

O tym (i wielu innych rzeczach) Basia Pietruszczak, współtwórczyni moonki i autorka książek z serii „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie” będzie rozmawiać z Tosią / WdŻ dla zaawansowanych, edukatorką seksualną i ekspertką II modułu moonkowego kursu dla rodziców i opiekunów.

Rozmawiać będą:

Tosia @wdz.dla.zaawansowanych – jest psycholożką, nauczycielką przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie (WdŻ), edukatorką seksualną i ekspertką II modułu moonkowego kursu dla rodziców i opiekunów. Na co dzień pracuje z młodzieżą w szkołach ponadpodstawowych oraz edukuje w internecie. Jest również autorką artykułów m.in. dla Newsweek Psychologia Nastolatka oraz Dzieci są ważne (natuli). Na swoim profilu, poprzez mądre treści, wspiera rodziców, którzy chcą świadomie dbać o rozwój swoich dzieci.

Basia Pietruszczak – dziennikarka, współtwórczyni moonki, autorka ciałopozytywnych przewodników po dojrzewaniu dla dzieci i Ciałopozytywnego Workbooka

#oswajamydojrzewanie floresy

Spotkanie to organizujemy specjalnie dla moonkowej społeczności wrażliwych i otwartych rodziców. 

Żeby wziąć udział w spotkaniu online niezbędna jest rejestracja – od razu po zapisie otrzymasz od nas link z dostępem do spotkania, które odbędzie się we wtorek 11. maja o godzinie 20:00. Dzięki temu będziesz mogła/mógł dołączyć do nas na żywo, a jeśli coś Ci wypadnie prześlemy Ci link do nagrania. Jeśli po zapisie nie otrzymasz od nas maila – napisz na hello@moonka.pl. Chętnie pomożemy.

#oswajamydojrzewanie form

DOŁĄCZ DO NAS I KORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA RODZICÓW.

Tosia-zapis na webinar (#11)

Jeśli należysz już do moonkowej społeczności nie musisz się zapisywać na webinar. 
Bezpośredni link do spotkania znajdziesz w mailu od nas. Do zobaczenia!

DOŁĄCZ DO NAS I KORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA RODZICÓW.

Tosia-zapis na webinar (#11)

Jeśli należysz już do moonkowej społeczności nie musisz się zapisywać na webinar. 
Bezpośredni link do spotkania znajdziesz w mailu od nas. Do zobaczenia!

#oswajamydojrzewanie floresy

Nowość!

Poznaj nasz kurs dla rodziców dzieci w wieku dojrzewania. Pierwsza edycja rozpoczyna się już 15. maja.

Dlaczego przygotowujemy kurs dla rodziców?

1

Dzieci, zarówno te u progu dojrzewania, jak i nastolatki, nie dostają dostatecznego wsparcia w domu czy w szkole. W Polsce co drugie dziecko w wieku 15 lat, niezależnie od płci, postrzega wsparcie ze strony rodziców jako niskie. Dojrzewanie jawi się jako czas, podczas którego dzieci są osamotnione. Bardziej niż kiedykolwiek podatne na zachowania zagrażające ich zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Chcemy mieć pewność, że należycie wspieramy nasze dzieci.
Dojrzewanie zaskakuje tak samo dzieci i rodziców. Wszyscy mogą być w nim pogubieni. Trudno jest zrozumieć zmiany zachowań naszego kochanego dziecka, a ono samo nie jest w stanie nam ich wytłumaczyć. Coś się zmienia w naszej relacji. Potrzebujemy zrozumieć, o co chodzi z tym dojrzewaniem, w różnych aspektach, żeby lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i być wspierającym rodzicem dla dziecka.

2

3

Zakładając moonkę, chciałyśmy przekazać dziewczynkom wiedzę na temat zmian, których doświadczają w czasie dojrzewania. Następnie powstał przewodnik o dojrzewaniu dla chłopców. Do każdej zakupionej u nas książki, od samego początku, dołączałyśmy w prezencie PDF – przewodnik dla rodziców, których dzieci czytają nasze książki. Rodzic pełni w życiu dziecka kluczową rolę. Nadszedł czas, żeby z czułością i uwagą zająć się nami – RODZICAMI dojrzewających dzieci.

tworzYmy społeczność

Mocno wierzymy, że społeczność to siła i… dobre pomysły. Zatem jeśli wśród Twoich znajomych są rodzice dzieci w wieku dojrzewania koniecznie opowiedz im o moonce. 

Zaproś ich, by dołączyli do nas i twórzmy razem społeczność wrażliwych i otwartych rodziców!